BAZA WIEDZY

Bezpieczny taras dla naszych dzieci

Taras to doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu. Pamiętajmy jednak o tym, że taka przestrzeń powinna być nie tylko gustownie zaaranżowana i funkcjonalna, ale przede wszystkim bezpieczna ‒ zwłaszcza jeśli w domu mieszkają dzieci. Właśnie na tej kwestii dziś się skupimy. Jaki powinien być taras bezpieczny dla dzieci? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury! 

 

Deski kompozytowe - co to? 

W przypadku tarasu bardzo istotny jest dobór nawierzchni. Powinna być antypoślizgowa, odporna na uszkodzenia, bez wystających elementów. Tutaj doskonale sprawdzą się deski kompozytowe. Takie deski powstają po zmieszaniu mączki drzewnej i polichlorku winylu, czyli PCV. 

Deski kompozytowe- dlaczego warto? 

Jakie zalety mają deski kompozytowe? Główne plusy kompozytu to: 

  • brak drzazg
  • idealnie gładka powierzchnia 
  • trwałość 
  • odporność na działanie wody i wilgoci 
  • estetyka 
  • bezproblemowa pielęgnacja 

Co więcej, deski kompozytowe dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać odcień do koloru elewacji i innych elementów wystroju. 

Deski kompozytowe ‒ taras dla dzieci 

Deski kompozytowe nie mają drzazg i innych ostrych, wystających elementów. Dzięki temu ryzyko, że maluch skaleczy się bądź zrobi sobie krzywdę, jest ograniczone do minimum. Co więcej, deski są odporne na uszkodzenia i zarysowania - a to bardzo ważne, gdy na tarasie bawią się dzieci. 

Podsumowanie 

Taras bezpieczny dla dzieci? Jeną z pierwszych spraw, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest nawierzchnia. Ważne, by była gładka, bez wystających drzazg i innych ostrych elementów. Istotne jest również, by była odporna na uszkodzenia i bezproblemowa w utrzymaniu w czystości.